A jsme tady! V tomto blogu Vám prozradíme, proč a jak cvičit na žebřinách?

24.10.2019

Cviky Vám představí naše hlavní propagonistka, kterou je fittneska Simona Šuteková (MSSR - Fitness Sport Model 2015)

Proč jsou žebřiny tak výhodné?

Důvodů je mnoho. Například zaberou málo místa, jsou poměrně cenově výhodné a pomocí nich můžete odcvičit kompletní posilovací trénink, při kterém zapojíte všechny svaly - svaly zad, břicha, hýždí, dolních a i horních končetin. V našem blogu Vám přinášíme pár cviků pro jednotlivé partie těla.

Cviky na jednotlivé partie

Kliky na žebřinách - posilujete prsa, triceps

Postavte se nohama před žebřiny a rukama provádějte stejný pohyb jako při klasickém kliku. Nebo druhou možností je dělat klik tak, že nohy zaseknete do žebřin.

Přítahy na žebřinách - posilujete záda, biceps

Postavte se na první stupínek a rukama se přitahujte a odtahujte od žebřin. Zde platí pravidlo, že čím níže je držíte, tím je cvik náročnější - účinější.

Výpady na žebřinách - posilujete nohy, zadek

Postavte se zády k žebřinám a zapřete si jednu nohu a druhou nohou provádějte dřep tak, aby se stehno dostalo do rovinky s podlahou. Podstatné je mít nohu, na níž stojíte, vzdálenou od žebřin tak daleko, aby se její koleno nedostalo během cvičení před špičku.

Výstupy na žebřiny - Posiluje nohy, zadek

Postavte se tváří k žebřinám. Jednu nohu si dejte do výšky kolena druhé nohy a rukama se chyťte do výšky mírně nad hlavou. Pomocí nohy na žebřinách se vytlačte nahoru - pozor - ruce používejte pouze na udržování stability. Cvik proveďte jednou a potom i druhou nohou.

Výpony na žebřinách - posilujete lýtka

Postavte se na první příčku žebřin a pomalu spouštějte paty dolů, zvedejte se až do postoje na špičkách. Cvičte obě nohy nebo cvičte střídavě nejprve na jedné a potom na druhé.

Zvedání nohou v tzv. visení na žebřinách - posilujete břicho

Zavěste se na žebřiny a zvedejte natažené nohy tak, abyste s trupem svírali pravý úhel. Anebo jednodušší varianta je zvedání zmačkaných nohou. Dalším cvikem je zvedání nohou v rovině s tělem, ale s vytočení nohou do strany. Dá se cvičit i tak, že nejdříve zvednete jednu nohu a následně druhou.

Všechny uvedené cviky proveďte ve třech sériích po 12 opakování (po odcvičení 12 opakování jednoho cviku je přestávka 30 sekund) nebo můžete cvičit formou kruhového tréninku - to znamená odcvičíte všechny cviky po 12 opakování a až docvičíte poslední cvik, budete mít přestávku 60 sekund.

Cvičení na žebřinách je velmi oblíbené pro své pozitivní zdravotní účinky. Cvičení na žebřinách je vhodné pro všechny věkové kategorie. Jednoduché pokud si chcete udržet kondičku nebo chcete zpevnit své celé tělo, nebo chcete u svých ratolestí udržovat zdraví životní styl a vývoj jejich těla i ducha. Pak jsou žebřiny tím správným vybavením pro Vás.

Pokud vám doma chybí žebřiny, neváhejte a navštivte náš e-shop https://www.zebrinyahrazdy.cz/nase-produkty/ a vyberte si tu vhodnou pro vás!